Autobusové zastávky

Letiště Praha – Terminál 1 a 2

Cestující mohou na kyvadlovou dopravu nastupovat před příletovými halami. Řidič shromáždí všechny cestující z Terminálu 1 a Terminálu 2 a doprovodí je do přiděleného minibusu na nedaleké parkoviště. Našeho řidiče poznáte tak, že bude držet oranžovou ceduli s nápisem Prague Airport Transfers spolu s vaším jménem. Vezměte prosím na vědomí, že je možné, že budete muset na transfer čekat až 30 minut, protože kyvadlová přeprava je provozována v 30-minutových intervalech.

Konečná zastávka Praha centrum

Zastávka se nachází na ulici Národní 40 před kioskem PREMIANT označený cedulí Prague Airport Transfers. Zastávka je velmi blízko Václavského náměstí, kde můžete přestoupit na stanici metra trasy A a B Můstek (cca 3 až 5 minut chůze).

Shuttle Bus Stop

Jízdné

Standardní jízdné mezi letištěm a zastávkou v centru Prahy je 140 Kč za jednu osobu. Pro děti do šesti let v doprovodu dospělé osoby je jízdné zdarma. Doprava dvou kusů standardních zavazadel na osobu je zahrnuta v ceně, osoby s větším počtem zavazadel nebo se zavazadly nadstandardních rozměrů budou požádány o příplatek nebo by měli zvážit možnost alternativní dopravy.

Předpokládaná doba jízdy

Předpokládaná doba jízdy z nebo na letiště je asi 30 minut. Berte prosím v úvahu, že stanovená doba jízdy je pouze orientační a skutečná doba jízdy může být prodloužena z důvodu dalších zastávek nebo dopravní zácpy až na 60 minut.

Odjezdy autobusu

Kyvadlový autobus odjíždí v obou směrech každých 30 minut. Čas odjezdu z letiště není pevně stanoven a je vázán na skutečnou dobu vašeho příletu. Váš let vždy monitorujeme on-line a čekáme na vás i v případě, že váš let bude mít zpoždění nebo naopak přiletíte dříve. Poté, co se setkáte v příletové hale s naším zástupcem, řidič shromáždí i ostatní cestující z letů přilétajících přibližně ve stejnou dobu jako vy. Pro transfery na letiště platí pevně stanovený harmonogram a kyvadlový autobus odjíždí každých 30 minut po celý den.

Vyzvednutí cestujících

Odjezd z letiště: Pokud odjíždíte z letiště, čekejte prosím v příletové hale na řidiče. Váš řidič bude držet oranžovou ceduli s logem Prague Airport Transfers a s vaším jménem.

Odjezd na letiště: Je důležité, aby jste byli připraveni na předem stanovené zastávce nejméně pět minut před plánovaným odjezdem, v opačném případě nezaručujeme vaše vyzvednutí. Pokud odjíždíte na letiště, hledejte minibus s nápisem Prague Airport Transfers nebo požádejte personál kiosku o pomoc.

Rezervace

Kyvadlová doprava je cestujícím k dispozici pouze po předchozí rezervaci. Bez předchozí rezervace vám nebudeme schopni poskytnout naše služby. Proto doporučujeme, aby jste si jízdenky zarezervovali předem, buď on-line nebo telefonicky, a to alespoň několik hodin předem.

 

Zavazadla

Máte-li větší počet zavazadel nebo cestujete se zavazadly nadstandardních rozměrů, zvažte prosím využití služeb našeho soukromého minibusu.

Nejčastější dotazy

Je kyvadlová doprava k dispozici přímo od mého hotelu?

Bohužel ne, tato služba je poskytována pouze mezi letištěm a centrem Prahy. Pokud si přejete objednat kyvadlovou dopravu „od dveří ke dveřím“, podívejte se na nabídku našich soukromých transferů nebo sdílené kyvadlové dopravy jednotlivých hotelů.

 

Musím si tuto službu rezervovat předem, nebo stačí, když počkám na letišti nebo dané zastávce?

Ano, je nutné si tuto službu rezervovat předem. Samozřejmě se může stát, že v našich autobusech bude volné místo, ale rozhodně na to nespoléhejte.

Jak můžu za vaše služby zaplatit?

Za kyvadlovou dopravu můžete zaplatit buď on-line nebo na místě v hotovosti nebo kreditní / debetní kartou.

Je tato doprava vhodná i pro děti?

Ano, samozřejmě. Stačí, když nás předem při rezervaci informujete o tom, že s vámi budou cestovat děti a my pro ně zajistíme dětské sedačky.

Je vaše kyvadlová doprava nejlevnější způsob, jak se dostat do centra Prahy?

Ne, místní autobusy městské hromadné dopravy jsou o něco levnější. Ale s ohledem na delší dobu dopravy a nutnosti přestupu z autobusu na metro nebo na tramvaj, je přeprava v přeplněném autobuse poměrně dlouhá a únavná. Také po 23:30 a v časných ranních hodinách je veřejná doprava na nebo z letiště velmi obtížná, protože v noci jezdí jen velmi omezený počet autobusů a metro není v provozu. Pokud cestujete veřejnou dopravou s více zavazadly, není to příliš pohodlné a pravděpodobně budete muset zaplatit za vaše zavazadlo jízdné navíc. Za příplatek 70-100 Kč můžete cestovat do centra Prahy pohodlně a bez komplikací.  

Co se stane, když zmeškám svůj let?

To není žádný problém, pokud přiletíte na letiště později, stačí, když nás o této skutečnosti informujete před vaším příletem. Pokud tuto možnost nemáte, nevadí. Jakmile dorazíte na letiště, my vám zajistíme další autobus, který vás vyzvedne na letišti později, a to maximálně 30 minut od okamžiku, kdy jste nám zavolali.

Jaká vozidla jsou používána pro kyvadlovou dopravu?

Nejčastěji používáme vozidla značky Mercedes Vito nebo VW Transporter pro 8 cestujících. Ve vzácných případech můžeme použít větší minibusy Mercedes Sprinter, které mají kapacitu až 20 cestujících.

Kde přesně je konečná zastávka v centru města?

Jedná se o zastávku na ulici Národní 40, která se nachází v blízkosti obchodního domu Tesco, asi 200 metrů od spodní části Václavského náměstí. Staroměstské náměstí je odtud asi 700 metrů daleko (asi 8 minut chůze).