Více než dvě desetiletí po sametové revoluci a pádu komunismu nejeví popularita Prahy jako jedné z předních evropských turistických destinací žádné známky zpomalení. A i když už to není pro cestovatele výhodné, spojení napínavé historie, slavné architektury a obrovského množství zábavy zůstává v české metropoli stejně přesvědčivé jako vždy.

Tento klenot původní evropské architektury je krásné a romantické město s úchvatnými výhledy, tichými zahradami, projížďkami na říčních člunech a relaxačními procházkami po úzkých dlážděných uličkách. I přes svou více než tisíciletou historii je česká metropole stále vzkvétajícím moderním městem s luxusními a butikovými hotely, vynikajícími restauracemi nabízejícími tradiční českou i mezinárodní kuchyni, trendy kluby a okouzlujícími hospůdkami.

Praha je hlavním městem a kolébkou české kultury, kde se narodilo mnoho známých osobností. Všude v Praze objevíte něco z mnohovrstevnaté historie města sahající od Svaté říše římské, Habsburské říše, První Československé republiky, Nacistického protektorátu Čechy a Morava, Komunistické republiky Československo nebo současné demokratické Česká republika.

Pro víkendovou dovolenou je Praha velikostí tak akorát. Kolem mnoha důležitých turistických památek je pěší zóna, takže se můžete v klidu procházet. I dva nebo tři dny v Praze vám dávají pocit, že město znáte.

Jedním z nejlepších způsobů, jak to vidět, je jednoduše se projít po dlážděných ulicích a přitom pozorovat fantastickou architekturu, kostely a budovy, které lemují jakoukoli trasu. Ve skutečnosti je zde přes 866 hektarů půdy zapsané na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Existuje efektivní a snadno použitelná veřejná doprava pro ty, kteří dávají přednost méně chůzi, nebo, pokud dáváte přednost něčemu dobrodružnějšímu, proč nezkusit historické vyhlídkové jízdy nebo jízdy na koni, abyste se tam dostali.

Je zde také spousta občerstvení a kulturních akcí, kterých se můžete zúčastnit. Návštěvníci si mohou užít klasické koncerty a opery nebo se zúčastnit klubové scény. Obědy i večeře si můžete dát za relativně nízké ceny a nezapomeňte přidat vyhlášené české pivo na smytí jídla. Zklamáni nebudou ani zákazníci, protože Praha nabízí mnoho vynikajícího a cenově dostupného zboží, které je vždy k dispozici.

Přestože je Praha bezpečné evropské město, pár turistických pastí by vám mohlo zkazit zážitek. A musíme zmínit: Buďte opatrní při jízdě taxíkem, protože časté přebíjení je běžné. Při cestě z letiště si předem zarezervujte spolehlivý letištní transfer. Chcete-li získat lepší nabídku pro svou měnu, vyhněte se směnárnám se skrytými vysokými poplatky a vždy se ptejte na provizi – nebo lépe používejte AMT. Při stolování v restauracích si pečlivě zkontrolujte účet, protože některá zařízení se mohou pokusit vložit další položky nebo uvést zákazníky v omyl povinným servisním poplatkem.

Více najdete na www.prague.fm

Stáhněte si zdarma průvodce Prahou