This guided four-hour walk is available every day at 11 am.

That includes bank holidays, and we walk no matter what the weather throws at us. The commentary is in English only.

Během této procházky navštívíte s naším průvodcem nejvýznamnější a nejzajímavější historické památky Prahy. Prohlédnete si židovskou čtvrť a historické budovy Starého Města. Poté procházka zahrnuje 30minutovou přestávku na odpočinek. Pokud si myslíte, že čtyři hodiny jsou dlouhé a cítíte se po první polovině procházky unavení, můžete si dát druhou polovinu následujícího dne. Po přestávce pokračujeme v procházce z Mariánského náměstí přes slavný Karlův most a končíme na Pražském hradě.

Join Our Free Walking Tour

průvodce

Podrobnosti o prohlídce zdarma

První část začíná na Staroměstském náměstí obecným představením Prahy. Při obdivování působivé kompozice starých budov a kostelů se seznámíme také s životem českého reformátora Jana Husa.

Malé křivolaké uličky nás přenesou zpět do pražské minulosti: Mozartův Don Giovanni ve Stavovském divadle, Karolinum – Univerzita Karlova od roku 1348, kubistický dům U Černé Matky Boží a středověké nádvoří Ungelt. Pokud nám to čas dovolí, navštívíme také Prašnou bránu a majestátní secesní budovu Obecního domu.

Návštěva židovské čtvrti nás zavede zpět do její tragické historie. Objevíte osudy pražských Židů žijících za zdí bývalého ghetta. Staronová synagoga, Starý židovský hřbitov, Židovské muzeum… navštivte s námi místa, kde vznikl pohádkový Golem, a vydejte se s námi po stopách slavného židovského spisovatele Franze Kafky.

Poté dojdeme na Mariánské náměstí , kde máte od 12:45 do 13:15 30minutovou přestávku. V této fázi se můžete rozhodnout, zda si přejete pokračovat po přestávce, nebo chcete-li, můžete přijít jiný den na druhou část prohlídky.

Naším výchozím bodem pro druhou část je nádherná barokní knihovna Klementina. Přes Karlův most, skutečnou „otevřenou galerii pod nebem“, obdivujeme poklidný maličký ostrov Kampa, následovaný graffiti na Lennonově zdi. Konečně se dostáváme na Malostranské náměstí, jehož dominantou je velký kostel sv. Mikuláše. Po krátké návštěvě kostela sv. Mikuláše vystoupáme 200 schodů na Hradčanské náměstí. Zde se dostáváme k Pražskému hradu, jedné z největších pevností v Evropě. Toto „město ve městě“ obsahuje Schwarzenberský palác, Arcibiskupský palác, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří… a největší architektonický poklad – katedrálu sv. Víta. Procházka končí u Starého královského paláce s okouzlujícím výhledem na stověžatou Prahu.

K pěšímu výletu se můžete zdarma připojit, pokud splníte některý z těchto požadavků: Zakoupili jste si jednolůžkový nebo zpáteční transfer z letiště nebo vlakového nádraží. Pěší prohlídka je pro všechny cestující v přestupní skupině zdarma.

Když využijete naši službu transferu z letiště, váš řidič vám automaticky dá to, čemu říkáme „přepravní poukaz“. Toto je váš doklad o nákupu vašeho transferu z letiště Praha; vše, co musíte udělat, je přinést voucher a ukázat jej průvodci, abyste se mohli připojit k pěší prohlídce.

Pokud potřebujete dopravu na místo setkání, rádi vám to zarezervujeme, pokud nám předem pošlete e-mail .

Setkáte se s průvodcem a zahájíte bezplatnou pěší prohlídku na Staroměstském náměstí v centru Prahy. Podrobnosti o tom, kde přesně se setkat s naším průvodcem , jsou vytištěny na vašem přepravním poukazu.

Prohlídka končí v areálu Pražského hradu v blízkosti stanice metra Malostranská Malostranská. Pokud jste si nezarezervovali našeho řidiče, můžete jet metrem nebo tramvají zpět do hotelu. Pokud si budete přát, náš průvodce vás také rád naviguje zpět do centra nebo na jiné místo, kam byste se chtěli podívat.

Ne, jen se otoč. Kontaktujte nás předem, pokud potřebujete také dopravu na nebo z místa setkání. Za tuto přepravní službu účtujeme 300 Kč za jednu cestu; toto je cena za vozidlo a každé auto pojme až čtyři cestující. Například, pokud si 3 cestující zarezervují zpáteční transfer do a ze zájezdu z jakéhokoli pražského hotelu, cena bude 600 Kč.