Pražské letiště Václava Havla je moderní a prostorné mezinárodní letiště, které se nachází na severozápadním okraji Prahy, necelých 20 km severně od města. Všechny mezinárodní lety přistávají zde a je to jediné civilní letiště v Praze. Terminál 1 je hlavně pro interkontinentální lety, včetně letů do Velké Británie, Irska, Severní Ameriky, Středního východu, Afriky a Asie, zatímco Terminál 2 slouží pro lety v rámci členských zemí Schengenské dohody EU a pro dalších evropské destinace. Terminál 3 se používá pouze pro zejména pro nákladní a soukromé lety.

Dostat se z letiště je snadné a cesta do centra Prahy trvá přibližně 25 až 30 minut, nebo asi 50 minut městskou hromadnou dopravou. S taxi parkujícími před letištním terminálem se dostanete do centra města za cenu okolo 650 Korun.  Nejlevnější, ale méně pohodlný způsob, jak se dostat do města, je městskou hromadnou dopravou. Využijte autobusovou linku číslo 119, která jede z letiště na stanici metra Nádraží Veleslavín a jízda trvá přibližně 20 minut. Odtud je to čtyři až šest zastávek do centra města. Kupte si za 32 Kč jízdenku na informační přepážce v příletové hale nebo z automatu na karty a mince na letištní zastávce autobusu.

Pokud cestujete na letiště vlastním vozem, můžete využít velké množství parkovacích stání. Letiště nabízí bezplatné krátkodobé parkování do 15 minut které je určeno pro nakládku a vykládku cestujících. Pro dlouhodobější parkování lze využít běžné parkoviště s cenou 50 Korun za hodinu nebo levnější dlouhodobé parkoviště. Rovněž mnoho společností nabízí alternativní možnosti parkování v blízkosti letiště.

Letiště má dobrý výběr restaurací včetně sítí kaváren a rychlého občerstvení jako je Starbucks, Costa Coffee, McDonald, Subway, duty-free obchody, VIP salonky, konferenční prostory, několik cestovních a ubytovacích kanceláří, supermarket Billa, obchod Vodafone Mobile a poštu. Kavárny a bary ve veřejné i tranzitní části letiště jsou bezbariérové a vhodné i pro vozíčkáře. Zvláštní pomoc pro cestující se zdravotním postižením je možné objednat při rezervaci letenek prostřednictvím vaší konkrétní letecké společnosti.

Pokud potřebujete bezplatnou speciální asistenci, kterou vyžadují například tělesně postižení nebo vozíčkáři, kontaktujte před odletem asistenční službu pražského letiště.

Letiště Praha Ruzyně (PRG)

Stáhněte si letištní aplikaci